Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

10 LECIE KLUBU PODRÓŻNIKA

Klub Podróżnika ma już 10 lat

Chcieliśmy dokonać podsumowania 10-letniej pracy Klubu Podróżnika.

  • Ilość uczestników biorących udział w wyjazdach: 72 uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym
  • Odbyliśmy 36 wycieczek w Polsce i 5 wycieczek zagranicznych:
  • byliśmy 10 krotnie w Sarbinowie, 4 krotnie na koloniach letnich w Świnoujściu 2 krotnie na koloniach letnich w Darłowie i 3- krotnie na koloniach letnich w Trójmieście
  • Udało nam się 3 krotnie odwiedzić dawną stolicę Polski czyli Kraków i 4-krotnie obecną stolicę Polski czyli Warszawę.
  • Przeszliśmy Dolinę Kościeliską i Chochołowską w Tatrach oraz spacerowaliśmy po szlakach Gór Sowich.
  • Przemierzaliśmy śladami Ojca Mateusza w Sandomierzu, odwiedziliśmy Lubelszczyznę czyli Lublin, Kazimierz nad Wisłą, Nałęczów.
  • Zjechaliśmy dwutonie szlak piastowski z Gnieznem oraz przepiękny Toruń, 3-ktotnie byliśmy również we Wrocławiu.
  • Najbardziej dumne jesteśmy z 5 wycieczek zagranicznych: Rzym 2011,2017, Paryż 2013. Dzięki sponsorowi Aquanet S.A pojechaliśmy do Legolandu w Danii we wrześniu 2017 ,a jubileuszowy wyjazd spędziliśmy na Krecie w Grecji w październiku 2018.
  • Jeździliśmy wszystkim środkami lokomocji począwszy od środków lokomocji miejskiej czyli Tramwaj, trolejbus w Gdynii, poprzez pendolino, wszelakie rodzaje PKP, przeróżne autokary i busy a skończywszy na przelotach samolotowych sprint-air, wizz-air, enter-air, ryan-air.

 

Podziękowania ślemy i nisko kłaniamy się wszystkim zaangażowanym nauczycielom, a w szczególności Barbarze Piasek, Ani Nieścierowicz, Monice Ślebiodzie, Magdalenie Sławińskiej i Aleksandrze Jurek. Bez Was nie byłoby tych wyjazdów. Dziękujemy za otwartość na przeróżne pomysły wyjazdów i pomoc podczas nich..

Ściskamy mocno wszystkich naszych uczestników, z którymi zmieniamy naszą polską rzeczywistość i nastawienie ludzi do inności i niepełnosprawności.

Nie mogę zapomnieć o rodzicach naszych uczniów. Dzięki za Wasze zaufanie i Waszą zgodę na nasze najbardziej „dzikie i zwariowane” pomysły.

Pozdrawiamy wszystkich sponsorów.

Dziękujemy Katarzyna Modrzejewska i Elżbieta Jaśkowiak

 

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502