Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

NASZA SZKOŁA PIĘKNIEJE

Już niedługo kończy się remont budynku naszej szkoły. Dzięki modernizacjom nasi uczniowie mają lepsze warunki do nauki oraz przestrzeń do zabawy. 

Już teraz gołym okiem widać efekty modernizacji. Odpowiednie warunki dla osób z niepełnosprawnościami - winda oraz podjazdy - ułatwiają poruszanie się uczniom z dysfunkcją ruchu. Plac zabaw, świetlice oraz sale lekcyjne wyposażone w odpowiedni sprzęt sprzyjają efektywniejszej nauce.

W piątek pan Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Poznania, wraz z przedstawicielami Wydziału Oświaty UM odwiedzili naszą szkołę.

Modernizacja budynku naszej szkoły i dostosowanie go do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami to jedno z ważniejszych przedsięwzięć, jakie udało się zrealizować miastu Poznań w ostatnim czasie. 

Nasza szkoła jest jedną z najstarszych tego typu szkół w Poznaniu. Rozpoczęła swoją działalność już w latach 60. XX w.

W placówce pracują pedagodzy specjalni oraz nauczyciele przedmiotów z przygotowaniem do nauczania dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Warunki nowej siedziby na pewno ułatwią uczniom naszej szkoły przezwyciężanie własnych trudności oraz osiąganie pozytywnych wyników kształcenia w bezpiecznej atmosferze.

    

     

 

 

 

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502