Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

Olimpiady Specjalne

KLUB  OLIMPIAD  SPECJALNYCH „LOKOMOTYWA”

 

 

 

        Na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu działalność prowadzi szkolny klub Olimpiad Specjalnych „Lokomotywa”, który prowadzi sekcję:
- pływacką
- narciarską
- piłkarską
 

Ponadto w ramach zajęć wychowania fizycznego, realizowanych w oparciu o autorskie programy nauczania oraz dodatkowych zajęć sportowych, nasi uczniowie trenują na co dzień pływanie, jazdę na rowerze dwu i trzykołowym, narciarstwo alpejskie, lekką atletykę, bocce, nordic walking, tenisa stołowego i ziemnego, gry sportowe i rekreacyjne, jazdę na łyżworolkach oraz wiele innych dyscyplin sportu.
 

 

Uczniowie naszej szkoły odnoszą liczne sukcesy biorąc cykliczny udział w zawodach pływackich, biegowych, narciarskich, tanecznych oraz wielu innych.
Udział w Olimpiadach Specjalnych daje możliwość przystąpienia do regularnych treningów oraz rywalizacji w zawodach sportowych dla osób niepełnosprawnych na terenie całego kraju.

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wznowiliśmy zajęcia z piłki nożnej. Trenerzy Łukasz Maćkowiak oraz Marek Błażejak, prowadzą treningi piłki nożnej w każdy piątek w godzinach 14:30-16:30. Przy sprzyjającej pogodzie grupa trenujących ćwiczy na boisku ze sztuczną na Osiedlu Warszawskim, w razie niepogody Salę szkolną udostępnia ZSS 105. W ramach
współpracy z Lechem Poznań, zawodnicy koła piłkarskiego otrzymali komplet strojów oraz piłki nożne. Treningi służą nie tylko dobrej zabawie, ale dają także możliwość przygotowania drużyny do zawodów szkolnych.
W październiku reprezentacja szkoły miała okazję pokazać się z bardzo dobrej strony podczas turnieju organizowanego przez Zss 101 przy ul. Swoboda 4, gdzie nie przegrała żadnego ze swoich meczów. Podczas zajęć uczestnicy nabywają nie tylko umiejętności gry w piłkę nożna ale także poznają zasady uczciwej rywalizacji sportowej, a także zasady Fair Play.

 

 

Koordynatorami klubu „Lokomotywa” na terenie szkoły są:

Anna Bartkowiak

Marek Błażejak

Ewa Maruszewska

Łukasz Maćkowiak

Katarzyna Wieczorowska

 


 

W 2017 roku Oddział Regionalny Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie - Poznań uczestniczy w programie Ministerstwa Sportu i Turystyki - Upowszechnianie sportu osób niepełnosprawnych. W ramach tego programu realizowane jest zadanie:
 

Organizacja zajęć sekcji sportowych osób niepełnosprawnych. Zadanie realizowane na podstawie umowy nr 2017/0081/0082/Sub.C/DS.-SN/1/MR z 28.04.2017r

Dlatego na terenie naszej szkoły są obecnie prowadzone ogólnodostępne zajęcia sekcji sportowych w ramach dyscypliny jazda na rolkach/ łyżwach. Zajęcia te realizowane są dla 20 zawodników Klubów Olimpiad Specjalnych: Lokomotywa, Wicher, Start, Rekiny, 102, Miłek i odbywają się na obiekcie sportowym – sali gimnastycznej w każdy wtorek w godzinach: 16.30- 18.30.
 

Trener prowadzący zajęcia: Beata Rzyska, Joanna Chmielewska
 

Serdecznie zapraszamy do udziału w treningach chętnych zawodników Klubów Olimpiad Specjalnych z Poznania.

(foto)

****************************************************

IX Ogólnopolski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych

 


W dniach 27- 29 października 2017 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się IX Ogólnopolski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych.
Oddział Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie- Poznań reprezentowały tylko trzy zawodniczki. Wszystkie są uczennicami naszej szkoły.
Skład naszej reprezentacji to: Zuzanna Fliszta, Patrycja Jakubowska i Patrycja Scheibe.
W pierwszy dzień odbyły się preeliminacje, natomiast pozostałe dwa dni to finały w biegach na 100 m, 200 m, 300 m, 500 m, 1000 m i w sztafecie 2 x 100 m
Uzyskane wyniki naszej reprezentacji to:
•    100 m - 2 miejsce: Patrycja Scheibe;
•    300 m - 1 miejsce: Patrycja Scheibe;
                    2 miejsce: Zuzanna Fliszta;
•    500 m - 3 miejsce: Zuzanna Fliszta;
                    3 miejsce: Patrycja Jakubowska;
•    700 m - 2 miejsce: Patrycja Jakubowska;
•    Sztafeta 2 x 100 m- 2 miejsce: Zuzanna Fliszta i Patrycja Jakubowska.

 


Gratulacje dla zawodniczek !!!

****************************************************


   30 maja 2017 r. odbył się w sali gimnastycznej ZSS nr 105  Regionalny Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy startowali na dystansie: 30 m po prostej, 100 m, 300 m, 500 m i 700 m. Nie obyło się bez upadków, ale wszyscy byli zadowoleni z osiągniętych wyników i medali.
 

Osoby zainteresowane udziałem w popołudniowych treningach Olimpiad Specjalnych prosimy o zapoznanie się z ofertą sekcji funkcjonujących na terenie Poznania poprzez stronę:  

www.wielkopolskie-poznan.olimpiadyspecjalne.pl

 

XXI Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych – Szamotuły 8 listopada 2017

 

Ze sportowym pozdrowieniem  - nauczyciele i trenerzy ZSS nr 105 :-)

 

 

 

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502