Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

DZIEŃ ŁAMIGŁÓWKI I SKŁADANKI

29 stycznia przypadał Światowy Dzień Łamigłówki i Składanki. Również w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami obchodzili ten dzień.

 

Korzyści płynących ze zmierzenia się z łamigłówkami jest wiele, m.in rozwijanie umiejętności kreatywnego, logicznego myślenia, zwiększanie zasobów słownictwa, zachęcanie do nauki poprzez zabawę, rozwijanie spostrzegawczości, cierpliwości i wiele innych.

 

Tego dnia wiele się działo. Uczniowie przez cały dzień mogli się zmagać z przeróżnymi zadaniami logicznymi. Każdy mógł spróbować swoich sił. Na szkolnych korytarzach wystawione zostały tablice z zadaniami - łatwiejsze i trudniejsze. Na uczniów, którzy rozwiązali poprawnie zadania, czekały upominki.

 

Ponadto, w świetlicy szkolnej został zorganizowany mini escape – room. Uczniowie wcielili się w role agentów, których zadaniem było znalezienie kodu do sejfu. Czekały na nich 4 zadania, po rozwiązaniu każdego, otrzymywali jedną cyfrę. Zadania nie były łatwe, ale nasi uczniowie, współpracując ze sobą, poradzili sobie z nimi znakomicie. Udało im się otworzyć sejf i wydobyć z niego nagrody.

 

Końcowym zadaniem na pokazanie swojej kreatywności było stworzenie własnych puzzli. Powstały naprawdę oryginalne zestawy.

 

Cieszymy się, że ten dzień cieszył się tak dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

 

  

  

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502