Wielkopolska Szkoła Roku

 

sekretariat@105.edu.pl

Klub absolwenta

 

NASZE SPOTKANIA

Szanowni Absolwenci!


        Dnia 25 kwietnia 2024 roku (czwartek) w godzinach 17:00 -19:00 planujemy spotkanie Klubu Absolwenta w formie wyjścia integracyjnego na kręgle (Oddział Rataje POSiR- Bowling, os. Piastowskie 106A w Poznaniu).
Wpisowe od 1 osoby wynosi 30 zł i przeznaczone jest na zarezerwowanie torów do gry.

 

 

 

 

Prosimy o informację na FB naszej szkoły, kto przyjdzie do kręgielni.
Piszcie bezpośrednio pod postem dotyczącym spotkania.

 

W związku z potwierdzeniem udziału w Klubie Absolwenta
- Turnirj Bowlingowy (25.04.2024 godz. 17.00-19.00)
proszę o wpłacenie 30 zł na konto:

 

PKO BP  29 1020 4027 0000 1102 0429 7735

z dopiskiem: "imię i nazwisko Absolwenta - Klub Absolwenta"

 

Do zobaczenia na kręglach: Jagna Matuszak i Magdalena Dziobak.


 

 

O KLUBIE

Klub Absolwenta działa w naszej szkole już od 2004 roku. Powstał  z inicjatywy nauczycielki, Pani Beaty Kordackiej, która była organizatorem pierwszych spotkań.
Spotkania przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych, którzy ukończyli naszą szkołę. Przyjęły one formę swobodnych rozmów przy wspólnym stole. Uczestniczą w nich absolwenci różnych roczników. Każde spotkanie ma inny skład osobowy. Pojawiają się nowi klubowicze, ale są też stali bywalcy. Pijąc kawę lub herbatę wspominają czasy, gdy uczęszczali do naszej placówki. Dzielą się wrażeniami z nowych szkół i miejsc pracy. Opowiadają chętnie o tym, co spotyka ich w życiu. Jest to niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń oraz niesienia wzajemnej pomocy. Dzięki kontaktom z dawną szkołą otrzymują pomoc rzeczową lub radzą się w sprawach, których nie potrafią samodzielnie rozwiązać. W spotkaniach licznie uczestniczą nauczyciele naszej szkoły. O terminie spotkań informujemy na stronie internetowej a także poprzez zaproszenia wysyłane do szkół zawodowych, w których nasi absolwenci kontynuują naukę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW  23 LISTOPADA 2018


          Piątkowe spotkanie członków Klubu Absolwenta odbyło się jak zawsze w sali numer 221 o godzinie 15:30.
Odwiedziły nas byłe już uczennice naszej szkoły z członkami swoich rodzin. Trzy z dziewcząt biorą aktualnie udział w projekcie organizowanym przez Panią Wicedyrektor, Sylwię Schulz pt. : „Witaj szkoło na nowo!”, która również była obecna na spotkaniu. Przybyli do nas także mili goście, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej: „Koniczynka” oraz „Przyjaciele”. Omówili oni funkcjonowanie i możliwości uczestnictwa w ich placówkach. Nie obyło się bez prezentów dla uczniów z ZSS nr 105. Przyniesiono rękodzieło artystyczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie zorganizowały Panie: Beata Kordacka i Jagna Matuszak.

 

 

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW  28 PAŹDXIERNIKA 2019

Dnia 28.10.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 16:00 w sali 221 odbyło się spotkanie Klubu Absolwenta. Osoby, które ukończyły już naszą szkołę zostały zaproszone na przepyszny poczęstunek. Pani Renata Kaniuka wraz z uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowała jesienny placek oraz dwa rodzaje pizzy. Potrawy wszystkim bardzo smakowały! Na spotkaniu były obecne: Pani Dyrektor Katarzyna Gotowicz oraz Panie Nauczycielki: Beata Kordacka,  Renata Kaniuka, Magdalena Dziobak i Jagna Matuszak. Czas poświęcony został wspomnieniom z dawnych lat szkonych, a także rozmowom o aktualnych doświadczeniach życiowych naszych gości. Absolwentka Marta Janicka przyniosła własnoręcznie wypieczony chleb, a absolwent Maciej Kniaziewicz wraz z Mamą Dorotą Kniaziewicz przygotowali smaczy srenik. Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie i zachęcamy do przybycia na kolejne!!!!
 

Beata Kordacka i Jagna Matuszak

 

   

 

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW  18 MAJA 2018


Dość liczna grupa osób dotarła na umówione spotkanie, które odbyło się na ul. Nieszwskiej 21 w Poznaniu. Niektórzy absolwenci przybyli w towarzystwie członków swoich rodzin. W imprezie brało łącznie udział 17 osób, w tym 9 absolwentów, 3 matki absolwentów, 1 babcia absolwenta i 4 osoby z grona pedagogicznego ZSS nr 105 (Pani dyrektor Sylwia Szulz oraz nauczycielki: Beata Kordacka, Magdalena Dziobak i Jagna Matuszak). Rozmawiano przede wszystkim o losach obecnych i byłych już uczniów naszej szkoły. Wymieniano sie adresami i telefonami. Spotkania Klubu Absolwenta są wspaniałą okazją do odnowienia kontaktów i wymiany doświadczeń życiowych. Dziękujemy Pani Krystynie Maturze i pani Elżbiecie Marcinkowskiej za przyniesienie przepysznych słodkości na wspólny stół!

Beata Kordacka i Jagna Matuszak

 

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW  17 LISTOPADA 2017


    Tradycyjnie, jesienią organizowane jest spotkanie Klubu Absolwenta. W tym roku odbyło się ono 17-go listopada. Na imprezę dotarło w sumie 10-ciu byłych już uczniów naszej szkoły. Część z nich ukończyło Szkołę Przysposabiającą do Pracy nr 3, a część Gimnazjum w ZSS nr 105. W spotkaniu brały aktywnie udział trzy matki absolwentów. Serdecznie dziękujemy im za pomoc! Szczególnie chcielibyśmy podziękować Pani Elżbiecie Marcinkowskiej za przyniesienie przepysznego, domowego sernika. Cieszył się on ogromnym powodzeniem, zostały tylko okruszki....
Absolwenci bardzo chętnie opowiadali o swoim życiu poza naszą szkołą. Z sentymentem jednak wspominali pobyt w 105-ce: kolegów, nauczycieli, wspólne lekcje, imprezy i wycieczki. Panowała miła, radosna atmosfera. Grono pedagogiczne na spotkaniu reprezentowały panie: Magdalena Dziobak i Jagna Matuszak.
 

 


Bardzo dziękujemy Wszystkim Obecnym za udane spotkanie!!
Zapraszamy członków Klubu Absolwenta: wiosną 2018r.!!!


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW  21 KWIETNIA 2017

Dnia 21.04.2017r. (piątek) zorganizowano drugie spotkanie dla absolwentów w nowym budynku szkoły.
Koordynatorkami tego wydarzenia były Panie: Beata Kordacka i Jagna Matuszak.
Absolwenci zwiedzili nowe pomieszczenia. Podsumowali wycieczkę tym, że chcieliby uczyć się w tak pięknym, dużym, wyremontowanym budynku… Niektórzy z nich mieli jednak problemy z dotarciem do nowego miejsca.
Na spotkaniu chętnie rozmawiali o swoich życiowych porażkach oraz sukcesach, tradycyjnie przy zastawionym stole. Obiecali, że powrócą na ul. Nieszawską, by odwiedzić uczących ich nauczycieli.

 

 
 

 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW  4 listopada 2016

 

Dnia 4-go listopada 2016r. w sali 221 odbyło się spotkanie Klubu Absolwenta zorganizowane przez Panie: Beatę Kordacką i Jagnę Matuszak.
Gościnnie uczestniczyła w spotkaniu Pani Dorota Synoradzka. Po raz pierwszy nasi absolwenci mieli okazję odwiedzić nowy budynek szkoły.
Niestety tylko niewielka część grupy dotarła na umówione spotkanie. Absolwenci tłumaczyli się trudnościami w odnalezieniu nowego adresu szkoły.
Przybyli goście rozmawiali chętnie o swoim życiu, planowaniu własnej kariery zawodowej oraz wspominali minione lata szkolne.
Panowała kameralna atmosfera przy jesienno ozdobionym stole.
 


SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLEJNE, WIOSENNE SPOTKANIE,
O KTÓRYM POINFORMUJEMY NA SZKOLNEJ STRONIE INTERNETOWEJ!!!

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 27 listopada 2013

W dniu 27.11.2013r. (środa) odbyło się spotkanie Klubu Absolwenta. Odwiedzili nas byli uczniowie naszej szkoły.
Z sentymentem wspominali pobyt w ZSS nr 105 w Poznaniu. Większość przybyłych gości jeszcze się uczy, pozostała część uczęszcza na warsztaty terapii zajęciowej. Rozmowy toczyły się w sympatycznej atmosferze przy elegancko nakrytym stole. Absolwenci planowali formę następnych spotkań. Zaproponowano między innymi wspólne wyjście do kina lub kawiarni.

Klub Absolwenta niezmiennie prowadzą panie: Beata Kordacka i Jagna Matuszak. W spotkaniu uczestniczyła pani psycholog Barbara Koenig i nauczycielka Magdalena Dziobak.
 
 
Zapraszamy ponownie Wszystkich Zainteresowanych w drugim semestrze roku szkolnego 2013/2014 !
Beata Kordacka i Jagna Matuszak

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 28 maja 2013

 

 

 

W dniu 28.05.2013r. (wtorek) odbyło się spotkanie Klubu Absolwenta. Odwiedziło nas dość liczne grono byłych uczniów naszej szkoły. Większość z nich pracuje zawodowo lub jeszcze się uczy. Jedna z dziewcząt pochwaliła się swoją śliczną kilkumiesięczną córeczką.
Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie obecnych klas trzecich z gimnazjum. Celem tejże integracji była wymiana doświadczeń życiowych i zawodowych ze starszymi kolegami.
 
Klub Absolwenta w bieżącym roku szkolnym prowadziły panie: Beata Kordacka i Jagna Matuszak. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Lilianna Lembicz i nauczycielka Magdalena Dziobak.
 
BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OBECNYM ZA PRZYBYCIE !!!

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 6 listopada 2012

     
6 listopada 2012roku odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Absolwenta. Uczestniczyło w nim 11 absolwentów, Pani wicedyrektor Liliana Lembicz opiekunowie koła Panie Jagna Matuszak i Beata Kordacka.
Spotkanie jak zwykle przebiegało w ciepłej i serdecznej atmosferze.
Jedna z absolwentek przyszła na spotkanie ze swoim trzymiesięcznym synkiem Mikołajem.
Absolwenci opowiadali o swej pracy – dwie osoby już skończyły szkołę zawodową i pracują . Pozostali kontynuują naukę w szkołach zawodowych. Rozmawialiśmy o planach na przyszłość. Było też wiele wspomnień związanych z czasami nauki w naszej szkole. Otrzymaliśmy też pozdrowienia od tych, którzy ze względu na praktyki lub pracę nie mogli przyjść.
Umówiliśmy się n następne spotkanie za kilka miesięcy.

 


 

SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 16 listopada 2011

 


W środę 16-go listopada 2011 roku odbyło się kolejne już spotkanie Klubu Absolwenta naszej szkoły. Zgromadzili się na nim dość licznie ubiegłoroczni uczniowie klas trzecich gimnazjum, ale i nie tylko.… Miłą niespodzianką okazała się obecność wychowanka, który ukończył szkołę nr 105 aż 11 lat temu! Dorośli ludzie mieli okazję wymienić się doświadczeniami dotyczącymi aktualnych miejsc nauki oraz pracy. Odświeżyli również kontakty towarzyskie miedzy sobą. Spotkanie zorganizowały nauczycielki: Beata Kordacka i Jagna Matuszak.

 

   


SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 25 maja 2011 

Dnia 25-go maja 2011r. w sali nr 26 o godz.17 odbyło się spotkanie absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych nr 105. Pierwszy raz w historii klubu zaproszenie na spotkanie otrzymali  uczniowie aktualnych klas trzecich  gimnazjum. Chcieli oni bowiem dowiedzieć się od starszych kolegów, jak funkcjonują po ukończeniu naszej placówki. Jakie są szanse znalezienia dobrej szkoły i zawodu? Podczas swobodnych rozmów przy kawie i herbacie absolwenci dzielili się swoimi doświadczeniami. Wymieniali się adresami i numerami telefonów. Nasi byli uczniowie poprosili o instruktaż korzystania z naszej szkolnej strony internetowej. Grono pedagogiczne Klubu Absolwenta reprezentowały nauczycielki: Beata Kordacka i Jagna Matuszak.


 


SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 21 października 2010 

Dnia 21-go października 2010r. w sali nr 26 odbyło się spotkanie przeznaczone dla absolwentów Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. W większości obecni byli na nim uczniowie, którzy ukończyli naszą szkołę w 2010r. Podczas swobodnych rozmów przy kawie i herbacie dzielili się dość chętnie swoimi doświadczeniami z pobytu w nowych placówkach.  Uczniowie wspominali dobre chwile spędzone w murach 105-tki.  W spotkaniu uczestniczyła zastępca dyrektora Pani Lilianna Lembicz oraz nauczycielki: Beata Kordacka, Magdalena Galbierczyk i Jagna Matuszak.


 


SPOTKANIE ABSOLWENTÓW 19 października 2009

Dnia 19-go października 2009r. odbyło się spotkanie Klubu Absolwenta. W zebraniu  uczestniczyli uczniowie kontynuujący naukę w Szkole Zawodowej przy ul. Żniwnej, Zespołu Szkół nr 101 i Zespołu Szkół nr 102. Uczniowie chętnie przeglądali szkolne albumy, wspominali wesołe chwile spędzone w szkole na Bydgoskiej 4.  Dzielili się swoimi radościami i problemami. W spotkaniu z absolwentami udział wzięła Pani Dyrektor Katarzyna Przybył oraz nauczycielki  Beata Kordacka, Lidia Lisowska i Jagna Matuszak. Wszyscy uczestnicy spotkania w sympatycznej atmosferze spędzili czas!

 

POCZĄTEK

Program do rozliczania PIT online - e-pity Klauzule informacyjne ad RODO

Jeżeli zauważysz błąd
– zgłoś go do administratora

Zespół Szkół Specjalnych nr 105
ul. Nieszawska 21, 61-021 Poznań

tel: (61) 877 22 94, Fax: (61) 877 23 20
e-mail: sekretariat@105.edu.pl

konto: 881020 4027 0000 1602 1264 2502